Феакійці. Міфологія Давньої Греції

Феакійці. Міфологія Давньої Греції

Феакійці — мешканці казкового острова Схерії, до якого бурею був занесений корабель Одіссея. Сплетіння гомерівської фантазії з історією поставило як давній, так і новітній історичній критиці завдання визначити, чи існували насправді феакійці і якщо існували, то де шукати загадкову Схерію. Фукидід, а в новітній науці Фосс, Фелькер, Нібур ототожнювали Схерію з Керкірою. Гротефенд переносив країну феакійців на північ від Феспротії. З часу появи статті історика Велькера «Про Гомерівських феакійців і Острови блаженних» в науці стала переважати інша теорія, за якою феакійці є міфічним народом. Велькер бачить у феакійцях, у зв’язку із значенням слова (означає темний) чорних перевізників смерті, Краузен — морських демонів, Еккерман — морських демонів, на яких перенесені атрибути підземного царства і божеств смерті. Оповідь, що розглядається з боку фантастичного змісту, про феакійців є прадавнім зразком утопічної казки в грецькій літературі.

Феакійці. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися