Феаген. Міфологія Давньої Греції

Феаген. Міфологія Давньої Греції

Феаген (за грецькою міфологією) — син Тімосфена, жерця святилища Геракла на острові Фасос. За переказами, Геракл в образі Тімосфена з’явився до його дружини, яка від нього зачала і родила Феагена. Володіючи чудовою силою, Феаген прославився як атлет і переможець на великих еллінських іграх і, за переказами, отримав 1400 вінків за перемоги. Після смерті Феагена один із його ворогів ходив щоночі до його статуї і завдавав їй ударів. Одного дня статуя впала і задавила кривдника, сини якого зажадали від фасійців, аби статуя була кинута в море. Після того, як це було виконано, протягом декількох років в країні був неврожай, що припинився лише тоді, коли статуя, витягнута випадково з моря одним із рибаків, була, за порадою дельфійського оракула, встановлена на колишнє місце і Феагену були надані божеські почесті.

Феаген (у давнину) — тиран Нісейських Мегар, що досяг влади завдяки тому, що став на сторону бідних і безправних проти привілейованого класу. Донька його була у шлюбі з афінянином Кілоном, якого Феаген підтримував військами під час так званої Кілонової змови в 612 році до нашої ери. Незабаром Феаген був скинутий олігархами. За свідченням Павсанія, Феаген влаштував в Мегарах водоймище з проточною водою, що відрізнялося розмірами і прикрасами.

Феаген (у давнину) — уродженець Регія, що жив в VI столітті до нашої ери, прадавній тлумач Гомера, поеми якого Феаген намагався пояснити як алегорії.

Феаген. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися