Фаон. Міфологія Давньої Греції

Фаон. Міфологія Давньої Греції

Фаон (за грецькою міфологією) — лесбосець, коханий поетеси Сапфо. Одного дня Фаон, перевозячи морем Богиню Афродіту на острів Лесбос, не взяв з неї плати, за що отримав у винагороду дивне зілля, що зробило його юним і прекрасним, так що всі жінки у нього закохувалися (Есхіл). За версією, викладеною Овідієм, у Фаона закохалася знаменита поетеса античності Сапфо і, знехтувана їм, кинулася в море з Левкадійськой скелі (Овідій). У фрагментах віршів Сапфо Фаон ніколи не згадується, але тим частіше — у інших античних письменників. За переказами, Сапфо кинулася в море із скелі на мисі Дукато острова Леука, яка у давнину називалася Левкадійськой скелею, коли Фаон знехтував її кохання. Коміки Платон, Кратін, Марсіас, Менандр та інші автори неодноразово писали комедії на цю тему. На думку історика Отфріда Мюллера, Фаон — особа, вигадана античними комедіографами.

Фаон (за грецькою історією) — вільновідпущений імператора Нерона, на віллі якого Нерон сховався від своїх переслідувачів і, не побачивши можливості врятуватися, сам вирішив покінчити з життям за допомогою вільновідпущеника Епафродіта.

Фаон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися