Фамірід. Міфологія Давньої Греції

Фамірід. Міфологія Давньої Греції

Фамірід (за грецькою міфологією) — фракійський співець, син музиканта Філаммона і Німфи Аргіопи, вважався разом із Орфеєм одним із напівміфічних батьків епічної поезії давньої Греції. Фамірід відрізнявся надзвичайною красою і мистецтвом гри на кіфарі. Він дуже часто отримував перемоги на Піфійських іграх (Павсаній). За однією із версій міфу, Фамірід закохався в красеня-хлопця Гіакінфа (Гіацинта), поклавши тим самим початок одностатевого кохання (Аполлодор).
Найбільш відома розповідь про зухвалу поведінку Фаміріда на змаганні самих олімпійських Муз. У разі перемоги Фамірід зажадав права стати коханим кожної із них, а в разі поразки Музи могли взяти у нього все, що побажають. Музи-переможниці в покарання за таку зухвалість позбавили його зору і голосу (Гомер, «Іліада»). Зображення Фаміріда з розбитою лірою або благаючого Муз про помилування були частими в античному живописі. Про вміст творів Фаміріда давні говорять різно: Плутарх вважав його автором Титаномахії; Климент Александрійський приписував Фаміріду винахід дорійської гармонії. Візантійський граматик Цец вважав Фаміріда автором поеми космогонії.

Фамірід. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися