Єхидна. Міфологія Давньої Греції

Єхидна. Міфологія Давньої Греції

Єхидна (за грецькою міфотворчістю) — чудовисько, напівдіва-напівзмія, донька Форкіса і Кето, онучка землі Геї і моря Понта (Гесіод). Згідно розповіді Аполлодора, Єхидна була породженням Геї і Тартар, за іншими — Хрісаора і Каллірої. Обличчям вона була чарівна, але жахлива у своєму зміїному єстві. Мешкала Єхидна у темній печері під землею, виходячи на полювання, підстерігала мандрівників в Аркадії і пожирала їх. Дітьми Єхидни від Тифона були двоголовий пес Орф, трьохголовий Кербер, Лернейська Гідра, Химера, Сцілла, Сфінкс, Орел, що клював печінку Прометея. Від Орфа Єхидна народила Немейського лева (Гесіод). Єхидна була вбита під час свого безтурботного сну Аргусом Паноптом. Згідно легендам, від Зевса і Геракла Єхидна народила правителя Скіфії царя Скіфа, Агафріса і Гелона. Єхидна за своєю природою є хтонічним божеством, сила якого, втілена у його нащадках, була знищена великими Героями Гераклом, Беллерофонтом, Едіпом, знаменуючи перемогу старогрецької героїчної міфології над первісним тератоморфізмом.

Єхидна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися