Елліни. Міфологія Давньої Греції

Елліни. Міфологія Давньої Греції

Елліни (у давнину) — спочатку невелике плем’я, що мешкало у південній Фессалії в долині Еніпея, Апідана і інших приток річки Пенея, згадані у Гомера: елліни, разом із ахейцями і мірмідонцями, згадуються у його епосі як піддані Ахілла, що населяють власне Елладу. Крім того, ім’я Еллади як південнофессалійської області зустрічається у декількох пізніших частинах обох гомерівських поем («Іліада»; «Одіссея»). Ці дані епічної поезії про географічне місцезнаходження еллінів використовують Геродот, Фукидід, Аполлодор. Лише Арістотель, ґрунтуючись на піснях «Іліади», де згадуються «жерці додонського Зевса Селли, не миючі ніг і сплячі на голій землі», і ототожнюючи назви селлів і еллінів, переносить давню Елладу до Епір. Виходячи з факту, що Епірська Додона була центром прадавнього культу відвічних грецьких Богів — Зевса і Діони, німецький історик Едуард Мейер вважав, що у доісторичний період греки, що займали Епір, були витиснені звідти у Фессалію і перенесли із собою у нові землі і колишні племінні і обласні назви.

Елліни. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.

Прометей — син Титану Япета і Океаніди Клімени, за іншою версією — Асії або богині правосуддя Феміди. Дарував людям божий вогонь, захований громовержцем Зевсом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися