Ейрена. Міфологія Давньої Греції

Ейрена. Міфологія Давньої Греції

Ейрена (Ірена) (за грецькою міфологією) — божество, персоніфікація світу, одна з Гір. У прадавній час Ейрена не мала свого культу і не згадувалась у міфах. Гесіод називає Ейрену, разом з Евномією і Діком, серед трьох Гір, що народилися від союзу Зевса і Феміди, і пір року, що відали зміною, і родючістю полів (Гесіод; Аполлодор). Як Богиня світу Ейрена стала почитатися з середини п’ятого століття до нашої ери.
Особливо поширено було її шанування в Афінах, де їй приносили безкровну жертва в Сінокійське свято, встановлене, за переказами, ще Тесеєм на пам’ять об’єднання дванадцяти общин Аттики в єдину державу. Після битви при Еврімедонті в 465 році до нашої ери на агорі в Афінах було споруджено вівтар Ейрени, який був оновлений в 374 році до нашої ери після укладеного миру із Спартою. Мідна статуя Ейрени з немовлям Плутосом на руках була персоніфікацією багатства і стояла на ринковій площі Афін. Автором скульптури був старогрецький творець аттичної школи Кефісодот, батько знаменитого Праксителя. Образ Ейрени зустрічається в грецькій поезії і драматургії. З Богинею Ейреною в італійській міфології ототожнювалась римська Пакс.

Ейрена. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися