Ей. Міфологія Давньої Греції

Ей. Міфологія Давньої Греції

Ей (за грецькою міфологією) — цар Афін, син Пандіона і Пілії, доньки мегарського царя Піласа, брат Ніса, Ліка і Палланта, батько Тесея. Після смерті Пандіона, царя в Аттиці і ворогуючого з родом Метіонідів, Аттика була розділена між його синами. Ей отримав Афіни. Проте незабаром Ей захопив усю Аттику, вигнавши з неї своїх братів. Ей був кілька разів одружений, але у нього не було дітей. Стурбований цим, він звернувся за порадою до Дельфійського оракула і внаслідок під час короткотривалого перебування в Трезені у царя Пітфея зійшовся з його донькою Ефрою, у якої народився син Тесей. Не бажаючи брати з собою Ефру до Афін, Ей при розлученні поклав меч і сандалі під уламок скелі і доручив Ефрі, що коли син подорослішає, привести його на це місце і запропонувати йому зрушити камінь. Якщо камінь буде зрушений, вона може прислати до нього сина.
Після цього Ей повернувся до Афін. Через деякий час в Аттиці при дуже дивних обставинах загинув син царя Криту Міноса, Андрогей, якого Ей послав на боротьбу з марафонським биком, після того, як Андрогей на панафінейських змаганнях переміг усіх своїх супротивників. У помсту цар Мінос завоював Мегару, а Аттику спіткав неврожай. Оракул наказав афінянам, щоб уникнути подальших бід, підкоритися умовам, які запропонував Мінос, а саме, щоб через кожні дев’ять років сімох хлопців і дівчат відправляли на острів Крит, на поживу Мінотаврові. Тим часом Тесей, який до цього часу виріс і змужнів, прибув до Афін, виконавши завдання, покладене на нього за дорученням батька. Він був вороже зустрінутий Медеєю, яка мала намір його згубити. По намові Медеї Ей, що не визнавав сина, відіслав його на бій з марафонським биком, якого Тесей убив. Тоді Медея вирішила вдатися до отрути, але Ей визнав сина, і Медея, не встигнувши виконати свій задум, була вигнана з Афін.
Незабаром настав термін відправлення на Крит жертв Мінотавра. Серед семи хлопців відплив і Тесей в надії позбавити Афіни від ганебного і тяжкого ярма. Оскільки корабель, на якому відвозили хлопців і дівчат, мав чорні вітрилами, то Ей домовився з Тесеєм, що при щасливому поверненні, той змінить їх на вітрила білого кольору. Тесей, успішно виконавши задумане, вбив Мінотавра. Повертаючись, він забув на судні змінити вітрила. Ей, побачивши, що корабель повертається під чорними вітрилами, у відчаї кинувся з високої скелі в море, назване з тієї пори Егейським (Аполлодор). У Афінах Ей почитався як Герой і мав власне святилище. Його ім’ям названі одні з міських воріт і одна з десяти аттичних філ. Вочевидь є зв’язок імені Ей з назвою старогрецьких приморських міст і колоній, які мають той же корінь Еги.

Ей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися