Еврітіон. Міфологія Давньої Греції

Еврітіон. Міфологія Давньої Греції

Еврітіон (за грецькою міфологією) — Кентавр, який на весіллі Піріфоя скоштував багато вина і впав у буйство. Він перекинув стіл і поволочив наречену, схопивши її за волосся, чим дав поганий приклад своїм землякам. Прийшовши на допомогу нареченій, Піріфой і Тесей відрізали Еврітіону вуха і ніс і за допомогою лапіфів вигнали його геть. Згодом Еврітіон зажадав руки Мнесімахи, доньки Дексамена, який побоявся йому відмовити. Від вимушеного шлюбу Мнесімаху врятував Геракл, вбивши Еврітіона.

Еврітіон (за грецькою міфологією) — приймальний син царя Фтії Актора, брат Філомели. Актор надав притулок Пелею після вбивства його звідного брата Фока. Еврітіон зробив обряд очищення для Пелея, а згодом віддав йому у дружини свою доньку Антігону. Пелей разом з Еврітіоном брав участь у Калідонському полюванні, під час якої Пелей, мітивши списом у вепра, випадково вразив на смерть Еврітіона.

Еврітіон (за грецькою міфологією) — велетень, син Ареса, що пас корів Геріона на острові Еріфія. Виконуючи веління мікенського царя Еврісфея, Геракл викрав священних корів Геріона, вбивши Еврітіона дубиною.

Еврітіон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися