Евріт. Міфологія Давньої Греції

Евріт. Міфологія Давньої Греції

Евріт (за грецькою міфологією) — цар міста Ехалії, яке ототожнювали в історичний час із різними містами Греції. Батько Іфіта та Іоли. Евріт змагався з Аполлоном у мистецтві стрілянини з лука, але був вбитий цим Богом. За іншою версією, у Евріта була донька Іола, яку батько обіцяв віддати заміж за того, хто переможе його синів в стрілянині з лука. У числі шукачів руки Іоли в Ехалію з’явився і Геракл. Він виграв змагання, але натомість обіцяної Еврітом руки царівни Іоли, Геракл дістав образливу відмову і був вигнаний з країни. Через декілька років Геракл повернувся. Взявши нападом місто, він убив Евріта з його синами, пограбував Ехалію, а Іолу, взявши в полон, згодом продав у наложниці. Похід Геракла на Ехалію був сюжетом епічної поеми, що приписують Гомеру.

Евріт (за грецькою міфологією) — один із ста п’ятдесяти Гігантів, син Геї і Урану. Під час Гігантомахії його вбив Діоніс за допомогою свого тирса.

Евріт (за грецькою міфологією) — син Актора і Моліони, один з Моліонідів — племінників царя Авгія. Евріт і його брат-близнюк Ктеаф бились з Гераклом і були їм вбиті (Аполлодор).

Евріт (за грецькою міфологією) — один з синів Гіппокоонта, що захопив владу в Лакедемоні. Разом з батьком і братами Евріт був убитий Гераклом (Аполлодор).

Евріт (за грецькою міфологією) — син Гермеса, учасник Походу аргонавтів (Аполлодор).

Евріт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися