Еврісфей. Міфологія Давньої Греції

Еврісфей. Міфологія Давньої Греції

Еврісфей (за грецькою міфологією) — цар Мікен і Тиринфа в Арголіді, онук Персея, двоюрідний брат Геракла, син Сфенела і Нікіппи, батько Александра, Іфімедонта, Еврібія, Ментора і Перімеда. За переказами, того дня коли повинен був народитись Геракл, Зевс мав необачність вихвалятися на зборах Богів, що народиться людина, яка володарюватиме над усіма нащадками Персея. Ревнива Гера уповільнила тоді пологи Алкмени і поперед Геракла з’явився того дня Еврісфей, син Сфенела, дядька Геракла. Еврісфей народився раніше Геракла і тому отримав право володарювати над Мікенамі і сусідніми народами.
Через деякий час, Еврісфей, що зійшов на аргосський трон призвав Геракла служити йому. Перебуваючи на службі в Еврісфея, Геракл зробив свої дванадцять подвигів. Після смерті Геракла, Еврісфей став переслідувати його матір Алкмену і його дітей Гераклідів, побоюючись, що вони можуть повалити його з престолу. Рятуючись від загибелі, Геракліди разом з Алкменой і Іолаєм втекли, і стали шукати притулку в еллінських містах, благаючи надати їм гостинність. Лише афіняни, під керівництвом Демофонта, наважилися прийняти Гераклідів. Еврісфей зібрав військо і виступив проти Афін.
Завдяки самопожертвуванню Макарії афіняни перемогли Еврісфея, вбили усіх його синів і багато союзників. Гілл наздогнав Еврісфея, що покинув поле бою на колісниці і відрубав йому голову, у якої Алкмена виколола очі (Аполлодор). За іншою версією, Еврісфея полонив Іолай і віддав Алкмені, яка звеліла його стратити. Еврипід написав сатиричну драму «Еврісфей», від якої до нашого часу збереглися лише уривки.

Еврісфей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися