Еврісфен. Міфологія Давньої Греції

Еврісфен. Міфологія Давньої Греції

Еврісфен (у давнину) — спартанський цар, син Геракліда Арістодема і Аргії, брат-близнюк і співправитель Прокла, одного із ватажків дорійців під час їх переселення на Пелопоннес. За Геродотом, спартанці вважали, що Лаконіка дісталася Арістодему, тоді як аеди, а за ними і історики повідомляють, що Арістодема вже не було в живих в епоху поділу Пелопоннесу, і Лаконіка дісталося двом його синам — близнятам Еврісфену і Проклу. Еврісфен був родоначальником старшої спартанської династії — Агіадів. Існує думка, що ця династія мала походження не від пізнього вигаданого епоніма Еврісфена, а від Еврісфея, і що вона була тубільною, у протилежність молодшій — дорійській.

Еврісфен. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися