Евріпіл. Міфологія Давньої Греції

Евріпіл. Міфологія Давньої Греції

Евріпіл (за грецькою міфологією) — міфічний цар меропів на острові Кос, син Посейдона і Астіпалеї, батько Халкіопи. Евріпіл був вбитий Гераклом під час повернення останнього з-під Трої (Гомер, «Іліада»). За іншою версією, коли Геракл повертався після пограбування Трої, Гера наслала сильну бурю, яка привела його корабель до острова Кос. Меропи прийняли Геракла за ватажка піратів і вирішили його вбити. Геракл нападом взяв царське місто і вбив Евріпіла, хоча сам був поранений Халкедонтом. Деякі грецькі автори стверджують, що Геракл напав на Кос тому, що забажав доньку Евріпіла, Халкіопу.

Евріпіл (за грецькою міфологією) — син царя Пергама Телефоса і Астіохи, сестри Пріама, що царював в Мізії. Батько Евріпіла, Телефос, вважався національним Героєм і родоначальником мізійских мешканців Пергама і їх царів Атталів (Гомер, «Одіссея»). Астіоха не мала наміру відпускати сина на Троянську війну, доки Пріам не підкупив царицю золотою лозою, дарованою Зевсом його прадіду Тросу. Евріпіл став одним з найвірніших союзників Трої, він привів на допомогу Пріаму велике військо мізійців (Аполлодор). Евріпіл убив багато греків, у тому числі Пенелея і, як стверджує римський історик Павсаній, Махаона. Він був вбитий сином Ахілла Неоптолемом під час взяття Трої (Гігін).

Евріпіл (за грецькою міфологією) — цар Орменіона у Фессалії, син Евемона, один із женихів Єлени і хоробрих учасників Троянської війни, що привів під Трою сорок кораблів (Аполлодор). Евріпіл вбив багато троянських Героїв, але був важко поранений Парісом. Рану Евріпіла вилікували сини Асклепія, Подалірій і Махаон (Гомер, «Іліада»). Евріпіл під час пограбування Трої знайшов скриню із статуєю Діоніса роботи Гефеста, даровану Зевсом царю Дардану. Скриня була залишена навмисно, оскільки на будь-якого грека, що знайшов цю святиню, повинно було впасти прокляття. Евріпілом оволоділо безумство. Оракул Дельфійський передбачив, що він вилікується, якщо доставить статую туди, де здійснюють незвичні жертвоприношення. Із-за осквернення храму Артеміди в Патрах, Піфія святилища вимагала щорік здійснювати людські жертвоприношення, вибираючи для цього найкрасивіших хлопців і дівчат міста, до того часу, доки цар іноземців не привезе до них нове божество. Коли Евріпіл прийшов в Патри, там якраз готували принести в жертву Богині Артеміді хлопця і дівчину. Евріпіл показав мешканцям міста статую Діоніса і криваві жертвоприношення були припинені.

Евріпіл (за грецькою міфологією) — син Тімена, одного із Гераклідів (Аполлодор).

Евріпіл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися