Евріпід. Міфологія Давньої Греції

Евріпід. Міфологія Давньої Греції

Евріпід — один із трьох великих грецьких трагіків. Народився на Саламіні 20 вересня 480 року до нашої ери, від заможних, але незнатних батьків. Був одружений двічі; від другої дружини мав трьох синів, з яких один також писав трагедії. У родинному житті був нещасливим, що не залишилося без впливу на його і без того невеселу вдачу і на його думки про жінок. Від політичної діяльності ухилявся. Автор 92 п’єс, з яких до теперішнього часу дійшло лише 18 трагедій. Під кінець життя Евріпід був запрошений до царського двору Архелая в Македонії. Багато читав, переважно книжки філософського вмісту (у Евріпіда була перша значна приватна бібліотека); мав спілкування з сучасними йому філософами, софістами і політичними діячами. Трагедії Евріпіда викривають залежність його переконань на природу від фізичного учення Анаксогора. На моральних і релігійних поняттях трагіка і на його стилі відбився вплив Протогора, Продіка і взагалі софістів, скептицизм яких і заняття діалектикою гармонували з настроєм і смаками Евріпіда, першого вченого поета. Помер в 407 році до нашої ери.

Евріпід. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися