Еврінома. Міфологія Давньої Греції

Еврінома. Міфологія Давньої Греції

Еврінома (за грецькою міфологією) — Океаніда, що прийняла на морському дні Гефеста, якого Гера дитиною скинула з Олімпу. За Гесіодом, донька Океана Еврінома була матір’ю Харит. За Аполлодором, Еврінома народила від Зевса річкового Бога Асопа. У Аполонія Родосського, в пізнішому теогонічному епосі, вона фігурувала, разом з Офіоном, як власниця Олімпу до Кроноса. Аполоній Родоський розповідає, що вона на початку творіння була Богинею всього сущого, що з’явилося з Хаосу. Еврінома відокремила піднебіння від моря і, танцюючи над водами, зловила в долоні вітер, який перетворився на великого змія Офіона. Змій запліднив Богиню і вона через певний час, обернувшись голубкою, знесла Світове Яйце. Офіон висиджував його до того часу, доки воно не розкололося. Згодом з цього яйця з’явилося все на світі. Разом з Офіоном Еврінома панувала на Олімпі, доки влада не перейшла до Кроносу. Тоді вони обидва були скинуті в глибини Океану. У Аркадії було святилище Евріноми, ототожнюване у цій центральній частині Пелопоннесу, мабуть, з Богинею Артемідою. Зображувалася Еврінома у вигляді напівжінки-напівриби.

Еврінома (за грецькою міфологією) — донька мегарського царя Ніса, мати Беллерофонта.

Еврінома (за грецькою міфологією) — ключниця Одіссея.

Еврінома. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися