Евріном. Міфологія Давньої Греції

Евріном. Міфологія Давньої Греції

Евріном (за грецькою міфологією) — демон підземного царства, що з’їдав м’ясо мерців і залишав незайманими скелети людей і тварин. Згідно твердженню Павсанія, Евріном зображувався старогрецькими авторами і вазописцями у вигляді чудовиська кольору м’ясної мухи, що осідлало розпластану вискалившуся людину.

Евріном (за грецькою міфологією) — виночерпій царя Ойнея, син Архітела. Підліток Евріном був вбитий розсердженим Гераклом, коли по незручності облив йому ноги. За розповіддю Павсанія, Геракл в серцях дав Евріному ляпас, від чого хлопчик випустив дух. Геракл після ненавмисного вбивства виночерпія Еврінома сховався в Трахіні у фессалійського царя Кеїка, аби пройти обряд очищення.

Евріном (за грецькою міфологією) — син ітакійця Єгиптія, друга Одіссея, брат Антіфа. Евріном, не дивлячись на дружбу батька з Одіссеєм, був одним із женихів Пенелопи.

Евріном. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися