Еврімах. Міфологія Давньої Греції

Еврімах. Міфологія Давньої Греції

Еврімах (за грецькою міфологією) — один із женихів Гіпподамії, вбитий батьком останньої — царем міста Піса в Еліді, Ойномаєм, якому було передбачене, що заміжжя його доньки буде причиною його смерті. Викликаючи женихів Гіпподамії на змагання на колесницях, він пронизував їх ззаду списом. Еліда у античні часи займала північно-західну частину Пелопоннесу. Головним містом області була Еліда на Пенеї, що виникла в 471 році до нашої ери. З інших міст більш значущі були Бупрасій, Елейський Пілос, Піса, Олімпія (на правому узбережжі Алфея, біля Піси, власне не місто, а священна ділянка Зевса, забудована храмами і безліччю будівель, що належать до них). Не дивлячись на високу значущість області, що мала у своєму центрі загальноеллинську святиню, елідці користувалися поганою славою, унаслідок схильності до пияцтва, брехні і педерастії і повної невідповідності ідеалу войовничого і міцного населення.

Еврімах (за грецькою міфологією) — один із женихів Пенелопи, найбільш солодкомовний і лицемірний з них. Він спокусив Меланфо, вихованку Пенелопи, і змусив її зрадити своїй хазяйці. Коли Одіссей відкрив всім своє ім’я, Еврімах благав про пощаду і запропонував викуп. Діставши відмову, він вихватив меч і кинувся на Одіссея, але стріла Героя пронизала його печінку.

Еврімах. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).

Хлориду — Богиня рослинності, донька Персефони, дружина Посейдона.

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.

Янус — римський Бог дверей; як таке мав дві особи. Також був Богом договорів і союзів. Янус керував началами. До появи культу Юпітера Янус був божеством піднебесся і світла.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися