Еврілох. Міфологія Давньої Греції

Еврілох. Міфологія Давньої Греції

Еврілох (за грецькою міфологією) — мешканець острова Кефалленія, чоловік сестри Одіссея, що разом з царем Ітаки відправився на Троянську війну. Гомер розповідав, що коли під час мандрів після падіння Трої корабель Одіссея досяг острова Ейя, яким правила чарівниця Цирцея, Еврілоху випало по долі на чолі загону зійти на берег. Еврілох єдиний зі всіх моряків, що висадились на берег острова чаклунки Цирцеї, уникнув долі бути перетвореним на свиню.
Згідно епічної оповіді Гомера, під час зупинки на Сицилії, де паслися священні стада Геліоса, Одіссей змусив моряків присягнути, що вони не чіпатимуть священних биків. Проте, Еврілох умовив страждаючу з голоду команду зарізати декілька биків. Геліос поскаржився Зевсові. І коли корабель Одіссея вийшов до моря, громовержець своїм перуном відправив судно до дна. Врятуватися вдалося лише Одіссею, а Еврілох втонув, як і вся команда.

Еврілох. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із давніх, але був мало поширений у Греції.

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

ФебаТитаніда, донька Урану і Геї, сестра і дружина Яку, мати Лето і Астерії, бабка Аполлона і Артеміди. Феба — годувальниця Аполлона. Вона володіла прорицалищем з храмом і оракулом в Дельфах після Феміди, потім подарувала його онукові.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися