Еврідіка. Міфологія Давньої Греції

Еврідіка. Міфологія Давньої Греції

Еврідіка (за грецькою міфологією) — одна з Дріад, дружина міфічного фракійського співця Орфея. Коли Еврідіка померла, вжалена змією, Орфей зійшов в Аїд і своїм співом так схвилював Персефону і Аїда, що вони дозволили йому повернути Еврідіку на землю за умови, що він не погляне на неї, доки вони йтимуть. Орфей, озирнувшись на свою кохану, порушив заборону і Еврідіка назавжди залишилась у царстві тіней (Вергілій; Овідій). Ця сцена змальована на декількох античних рельєфах.

Еврідіка (у давнину)— дружина македонського царя Філіппа Аррідея. У протилежність своєму недолугому чоловікові, Еврідіка вирізнялась великим розумом і енергією. Вона була у ворожнечі з Олімпіадою, матір’ю Александра Великого, і протегувала синові Антіпатра, Кассандру. У 317 році до нашої ери Філіпп і Еврідіка потрапили до рук Олімпіади. Філіппа вона наказала вбити, а Еврідіку довго тримала в темниці, сподіваючись зломити її гордість. Коли вона не досягла свого, то запропонувала Еврідіці самій обрати як померти. Еврідіка наклала на себе руки через повішення.

Еврідіка (за грецькою міфологією) — донька Адраста, дружина Мула, мати царя Трої Лаомедонта і Фемісто (Аполлодор).

Еврідіка (за грецькою міфологією) — донька Лакедемона і Спарти, дружина аргосського царя Акрісія, мати Данаї (Аполлодор).

Еврідіка (за грецькою міфологією) — дружина царя Немеї Лікурга, мати загиблого Офельта, на честь якого були засновані Немейські ігри (Аполлодор).

Еврідіка (за грецькою міфологією) — дружина фіванського царя Креонта, що наклала на себе руки, втративши всіх синів (Софокл).

Еврідіка (за грецькою міфологією) — Данаїда — одна із п’ятдесяти доньок Даная (Аполлодор).

Міфологія Давньої ГреціїОрфей і Евридіка (Джордж Фредерік Воттс)

Міфологія Давньої ГреціїОрфей, що веде Евридіку з пекла (Каміль Коро, 1861)

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Еврідіка. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.

Плутос — Бог багатства і достатку, син Деметри і Іасіона, що народився на Криті.

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися