Евріал. Міфологія Давньої Греції

Евріал. Міфологія Давньої Греції

Евріал (за грецькою міфологією) — син Мекістея, правнук Біанта. Брав участь разом з Діомедом у війні під Троєю. Прибув під Трою на аргосських кораблях Діомеда. Майстерний кулачний боєць (Гомер, «Іліада»). У інших варіантах міфу Евріал був учасником Походу аргонавтів, а також походу епігонів проти Фів на чолі з Алкмеоном (Аполлодор).

Евріал (за грецькою міфологією) — син Одіссея і Евіппи, доньки епірського царя Тірімма. Згідно післягомерівським міфам, Одіссей, вбивши женихів Пенелопи, відправився до Епіру для того, щоб очиститися від вбивства, де зійшовся з Евіппою. Евріал народився вже після від’їзду Одіссея з Епіру. Коли хлопець змужнів, мати відіслала його на острів Ітака, забезпечивши листом до батька. Проте, коли Евріал прибув, Одіссей був відсутній. Після повернення чоловіка, змучена ревнощами Пенелопа розповіла, що хлопець підісланий, аби вбити його. Розгніваний Одіссей вбив Евріала (Парфеній). За іншою версією, Евріала вбив Телемах (Євстафій Солунський).
Евріал (за грецькою міфологією) — один із супутників Енея на його дорозі до Італії, син Офельта, прекрасний хлопець, відомий своєю самовідданою дружбою до однолітка Нісу. Був убитий у битві з рутулами (Вергілій, «Енеїда»).

Евріал (за грецькою міфологією) — син Мелана. Евріал разом з братами був вбит Тідеєм за те, що вони замислили зло проти Ойнея, батька Тідея (Аполлодор).

Евріал (у давнину) — укріплення у західній частині міста Сіракузи, в кварталі Епіполи, що панувало над головними шляхами, які сполучали місто з центральною частиною острова Сицилії.

Евріал. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися