Евпатриди. Міфологія Давньої Греції

Евпатриди. Міфологія Давньої Греції

Евпатриди (у давнину) — один із прадавніх аттичних родів, що мали разом із двома іншими — геоморами (або агройками) і деміургами — ще в післясолонівську епоху політичне значення. Під ім’ям Евпатриди (нащадки шляхетних батьків) розуміли прадавню аттичну аристократію, сімейства яких вели свою генеалогію від різних міфологічних Героїв. Евпатриди спрадавна жили в Афінах, хоча їх родові земельні володіння і лежали на віддалі від міста. Роди їх знаходились у всіх 4 філах.

Евпатриди (у давнину) — один із давніх аттичних родів. Мав назву Евпатриди, ймовірно, в іншому сенсі, ніж аристократичні роди взагалі. Цей рід мав себе, мабуть, від Ореста, який поступив шляхетно по відношенню до батька (тобто помстився за його смерть). Таке припущення знаходить підтвердження в тому, що рід цей був виключений із культу «високоповажних Богинь» (Евменіди) і мав спадкове право виставляти зі свого середовища так званого «тлумачника» обрядів очищення, що здійснюється над вбивцями. До роду Евпатридів належав Алківіад.

Евпатриди. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися