Евмолп. Міфологія Давньої Греції

Евмолп. Міфологія Давньої Греції

Евмолп (за грецькою міфологією) — елевсінський Герой з міфічного народу фракійців (яких варто відрізняти від історичних фракійців), воїн, співець і жрець Деметри. Евмолп вважався сином Діоніса і Хіони, доньки Борея, засновником елевсінських таїнств, разом із доньками елевсінського царя Келея. За Аполодором, син Посейдона і Хіони, батько Ісмара і Керікса. Хіона народила його таємно і щоб її батько не дізнався, кинула дитя в море. Посейдон не дав сину загинути і переніс його до Ефіопії на піклування своєї доньки Бентесікіми. Коли Евмолп змужнів, Бентесікіма одружила його на одній зі своїх доньок, але він спробував насильно оволодіти іншою її донькою, в яку був закоханий. За це Бентесікіма прогнала його. Евмолп відправився до Фракії, де його прийняв цар Тегірій, що віддав йому у дружини свою доньку. Проте невдячний Евмолп почав плести змову проти свого тестя, і скоро йому довелося шукати притулок в Елевсіні, де у нього було багато друзів. Тут став жерцем і заснував містерії Деметри і Персефони, в яких з часом посвятив Геракла. Аполлодор говорить, що він очистив Геракла від крові вбитих Кентаврів і навчив його співу і грі на лірі. Всі ці роки Евмолп жив благочесно і Тегірій перед смертю пробачив його і заповів йому фракійський трон.
Коли між Афінами і Елевсіном вибухнула війна, Евмолп привів на допомогу елевсінцям велике військо і ім’ям Посейдона намагався оволодіти троном Аттики. У вирішальній битві афіняни отримали перемогу, і за повідомленнями Гігіна, Ерехтей вбив Евмолпа. За умовами укладеного миру елевсінці повинні були підкорятись афінянам у всьому, окрім містерій. Звання жерця успадкував від Евмолпа його молодший син Керікс. Елевсінське жрецтво залишилось спадковим для його нащадків — Евмолпідів. І так продовжувалось сотні років до пізнього імператорського часу. Евмолпу приписували вигадування священних гімнів, які співали при посвяченні в таїнства. За іншими генеалогіями було декілька Евмолпів.

Евмолп. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися