Евмел. Міфологія Давньої Греції

Евмел. Міфологія Давньої Греції

Евмел (у давнину) — епічний поет із знатного роду Коринфа Вакхіадів, що жив в VIII або IX столітті до нашої ери. Головні твори Евмела міфотворча історія Коринфа, міф про Європу, пастушача поема, міф про Ясона, Медею та інші поетичні оповіді. Відома також ода на честь Делосського Бога Аполлона, вигадана Евмелом на замовлення мессінців.

Евмел (у давнину) — цар Воспора Кіммерійського (309—303 роки до нашої ери), третій син Перісада I, що зайняв престол після того, як вбив двох своїх старших братів і майже усіх їх дітей. Евмел звільнив народ від податі, воював з морськими розбійниками і мав намір підпорядкувати Воспору Кіммерійському всіх сусідніх варварів, але передчасна смерть перешкодила цьому.

Евмел. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися