Евфім. Міфологія Давньої Греції

Евфім. Міфологія Давньої Греції

Евфім (у давнину) — знаменитий кулачний боєць, родом з італійських Локр, що мав перемогу в Олімпії в 74, 76 і 77 змаганнях. Герой Олімпіад 484—472 років до нашої ери. П’єдестал його статуї знайдений при розкопках Олімпії. Особа Евфіма стала надбанням легенди. Розповідали, що він звільнив місто Темесу від злого духу (тінь одного із товаришів Одіссея), перемігши його в єдиноборстві і доживши до глибокої старості. Евфім зник з лиця землі не випробувавши звичайної смерті.

Евфім. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися