Евфем. Міфологія Давньої Греції

Евфем. Міфологія Давньої Греції

Евфем (за грецькою міфологією) — син Посейдона, учасник Походу аргонавтів. Коли буря закинула аргонавтів до Лівійської пустелі, їм з’явився Тритон і вручив Евфему грудку землі. Колись Евфем мав сновидіння, ніби ця грудка перетвориться на дівчину, яка казала: «Якщо Евфем кине її у море, то вона годуватиме його дітей». Тоді Евфем на північ від Криту впустив цю грудку до моря і та перетворилася на острів, що отримав спочатку назву Калліста, а згодом, коли його заселили нащадки Евфема, став називатися Фера.

Евфем. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися