Евбулей. Міфологія Давньої Греції

Евбулей. Міфологія Давньої Греції

Евбулей (за грецькою міфологією) — брат Тріптолема і син жерця Деметри Трохіла, що втік з Аргоса до Аттики. За іншою версією, Евбулей і Тріптолем були синами Дісавла, що отримали від Деметри насіння для посіву у вдячність за їх повідомлення про долю Персефони. Як і Тріптолем, Евбулей був пов’язаний з елевсінськими містеріями (Павсаній).

Евбулей (за грецькою міфологією) — пастух, частина стада якого була поглинута землею, коли Аїд викрав Персефону. У пам’ять цієї події в Беотії біля Потній, у гаю Деметри і Персефони, Евбулею приносили як жертву поросят, поміщаючи їх під землю і вважаючи, що через рік вони з’являються на світ в Додоні (Павсаній). Ймовірно, в старогрецьких оповідях йдеться про ототожнення Евбулея-пастуха і Аїда, що носить епітет Евбулей.

Евбулей (у давнину)— старогрецький філософ, що належав до мегарської школи. Евбулей був знаменитий у діалектичному мистецтві. Писав проти Арістотеля у вельми різкому тоні. Написав одну комедію. Був вчителем Демосфена. Про нього повідомляють відомості Діоген Лаертський, Евсевій та інші античні автори.

Евбулей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися