Евбея. Міфологія Давньої Греції

Евбея. Міфологія Давньої Греції

Евбея — найбільший із островів Греції в Егейському морі. Прадавніми мешканцями острова були абанти («Іліада»), що жили під владою єдиного царя. Абанти злилися згодом з переселенцями з Аттики, а може і з іонійцями, що завжди мешкали на острові. У південній його частини мешкали дріопи, а в північній — фессалійські племена. До кінця VI століття до нашої ери історія Евбеї вичерпується колонізацією Халкіди і Еретрії у Великій Греції, Сицилії і півострова Халкідіка та боротьбою за владу на острові. Боротьба ця скінчилась, ймовірно, у середині VII столітті на користь Халкіди. Одним із прадавніх міст острова Евбея було місто Еретрія. Воно розташовувалось на західному березі на річці Евріп, в двадцяти кілометрах на південь від міста Халкіс. Місто Еретрія було засновано мінійцями, а згодом до них приєднались іонійці. Дуже швидко місто розбагатіло і збільшилось завдяки морській торгівлі. Разом із мешканцями міста Халкіс еретрійці заснували багато колоній в Південній Італії, Сицилії і на півострові Халкідіка. Суперечка за перевагу на острові призвела до довготривалої боротьби між еретрійцями і халкідянами і закінчилась перемогою Халкіса. У першу персидську війну Еретрія була зруйнована (490 рік до нашої ери), а її мешканці забрані в Сузу і продані в рабство. Незабаром, афіняни відновили Еретрію, що залишилась до кінця Римської імперії другим після Халкіса містом острова Евбея. Еретрія є батьківщиною філософа Менедема, що заснував тут свою школу. B середні століття місто зникло.

Евбея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.

Прометей — син Титану Япета і Океаніди Клімени, за іншою версією — Асії або богині правосуддя Феміди. Дарував людям божий вогонь, захований громовержцем Зевсом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.