Евадна. Міфологія Давньої Греції

Евадна. Міфологія Давньої Греції

Евадна (за грецькою міфологією) — дружина Капанея. Евадна не бажала пережити смерть чоловіка і при спалюванні його тіла в Аргосі, кинувшись у його похоронне вогнище, згоріла живцем. Цей епізод, вперше оброблений Еврипідом. Згодом, його багато разів використовували античні автори як зразок подружньої вірності. У трагедії Еврипіда «Прохачки» історію Семи вождів автор розповів досить об’єктивно. Наприклад, надається хвала великодушності афінського демоса: Тесей, на прохання матерів аргосських вождів, що полегли під стінами Фів, змушує фіванців видати для поховання тіла вбитих. Сином Капанея і Евадни був Сфенел Аргосський, який брав участь в Троянській війні.

Евадна (за грецькою міфологією) — донька Стрімона і Неєри, дружина Аргоса, мати Екбаса, Піранта, Кріаса і Епідавра, за переказами, засновника однойменного міста на півдні Греції. Історично прадавнє населення Епідавра складалось із карійців, до яких згодом приєднались іонійці, що прийшли з Афінського тетраполя, і флегійці з Фессалії, що привнесли до Епідавра культ Асклепія. З часом, мешканці Епідавра підкорились великому доричному впливу з боку Аргоса, і місто стало вважатись доричним.

Евадна (за грецькою міфологією) — донька Посейдона і Німфи Пітани. Від Бога Аполлона Евадна народила Яма, віщуна, що отримав від батька дар пророцтва, родоначальника прізвища віщунів — Ямідів.

Евадна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися