Етолія. Міфологія Давньої Греції

Етолія. Міфологія Давньої Греції

Етолія (у давнину) — область Середньої Греції, що поділялась Панетолійським хребтом на дві частини: північну — дику і некультурну, населену варварськими племенами, і південну — родючу і політично сильну, так звану Давню Етолію. Мешканцями останньої була заселена Пелопоннеська область Еліда, зайнята, за переказами, етолійцем Оксілом, якому дорійці, при переселенні до Пелопоннес, надали керівництво. На півдні давньої Етолії знаходились два згадувані у міфах міста Плеврон і Калідон, територія яких складала особливу область Еоліду. Вкритий лісом гірський ланцюг Аракинф відділяє прибережну низовинну рівнину Етолії від внутрішньої, вельми родючої, з головним містом Фермом у Тріхонійського озера.

Етолія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися