Етол. Міфологія Давньої Греції

Етол. Міфологія Давньої Греції

Етол (за грецькою міфологією) — син елідського царя Ендіміона і Іфіанасси, чоловік Проної, батько Плеврона і Калідона, епонімів міст в Етолії (Аполлодор). Одного дня Етол на похоронних іграх ненавмисно вбив сина Форонея Апіса, збивши його колісницею під час гонки. Присутній при цьому Салмоней вигнав Етола і той, жахаючись помсти синів вбитого, втік з Пелопонессу в країну Куретів. Там він вбив тих, що його прихистили — Дора, Лаодока і Поліпойта, синів Фтії і Аполлона. Після чого завоював їх землю, що отримала згодом назву Етолія. За іншою версією міфу, Етол був сином Астеродії або Хромії (Павсаній).


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися