Етна. Міфологія Давньої Греції

Етна. Міфологія Давньої Греції

Етна — найвищий вулкан в Європі, піднімається террасообразно у вигляді ізольованого конуса на рівнині Катання в північно-східній частині Сіцілії. Висота 3274 метрів. З південного і із західного боків відділяється від сусідньої рівнини глибокими долинами річок Алкантара і Сімето. На висоті 3000 м знаходиться плато Пьяно-дель-лого. Над цим плато підноситься ще майже на 300 м конусоподібна вершина Етни. На південній стороні Пьяно-дель-лого на висоті 2942 м знаходиться збудований у 1811 році на засоби англійців дослідником Джемелларо так званий «Англійський будинок» («Каза Інглезе»), що слугує притулком для висхідних на Етну. Тут же влаштована астрономічна обсерваторія. З східного боку Пьяно-дель-лого тягнеться вниз до морського берега глибока ущелина Валь-дель-Бове, що облямовується з боків горами Серра-дель-Сольфіцио і Серра-делле-Конвацце. Ущелина ця мала величезне значення для вивчення геологічної будови Етни. Над верхнім краєм долини знаходиться так звана Філософська башта, в якій, за переказами, жив Емпедокл.

Етна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися