Етеокл. Міфологія Давньої Греції

Етеокл. Міфологія Давньої Греції

Етеокл (за грецькою міфологією) — син Едіпа і Іокасти, брат-близнюк Полініка і Антігони. Після видалення Едіпа з Фів і смерті матері, Етеокл розділив разом з братом Полініком царську владу у Фівах. Внаслідок сварок, що виникли між ними, Полінік залишив Фіви і звернувся до Адраста Аргосського, який зібрав військо проти Етеокла, організувавши так званий похід Семеро вождів проти Фів. Коли у битві багато Героїв вже було вбито, Етеокл і Полінік вирішили закінчити справу єдиноборством і з люттю кинулись один на одного і обидва пали мертвими. Їх загибель була новим ударом, який доля нанесла будинку Лабдакидів. У трагедії Есхіла «Семеро проти Фів» Етеокл змальований як мужній воїн, заклопотаний перш за все порятунком батьківщини. Батьківський проклін, що тяжіє над ним, Етеокл сприймає як неминучу реальність, яка не може відхилити його від виконання, навіть ціною життя, його військового і цивільного боргу. Навпаки, у Еврипіда у трагедії «Фінікіянки» Етеокл позбавлений Героїчного ореолу, виставлений пихатим і честолюбним володарем.

Етеокл (за грецькою міфологією) — один із перших царів Орхомена в Беотії. Доньки Етеокла, танцюючи на святі Деметри і Кора, впали в джерело і загинули, але згодом були перетворені Геєю на дерева.

Етеокл. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агдістіс — жахлива двостатева істота. Фрігійський міф розповідає, що одного дня сім’я сплячого Зевса витекло на землю, запліднило її і народилася страшна нелюдська істота Агдістіс. Його руйнівна сила не влаштовувала богів.

Амазонки — жінки-воячки, що ведуть свій рід від бога війни Ареса і Наяди Гармонії. У битвах з амазонками брали участь Беллерофонт, Геракл і Тесей. Під час Троянської війни амазонки билися на стороні Трої.

Бореади — крилаті сини Бога північного вітру Борея і Оріфії, доньки афінського царя Ерехфея. Подібно до батька, Бореади втілювали вітри, їх дії були швидкі і стрімкі. Учасники Походу аргонавтів. Під час походу вони звільнили Фінея — мужа Клеопатри від гарпій, що терзали його.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися