Есон. Міфологія Давньої Греції

Есон. Міфологія Давньої Греції

Есон (за грецькою міфологією) — син Тіро і царя Кретея, що заснував Іолк, чоловік Полімеди, батько Ясона, звідний брат Пелія і Нелея. Есон був законним спадкоємцем свого батька, проте після смерті батька його брат Пелій хитрістю захопив трон Іолка. Пелій, позбавив Есона права владицтва і послав його сина Ясона здобути золоте руно у Колхіді з метою видалити його з вітчизни і позбавити можливості відновити права Есона на царство. У відсутність Ясона Пелій вбив Есона і Полімеду, а також їх маленького сина Промаха, що народився після відплиття аргонавтів.
За версією Діодора, Есона помістили до темниці і засудили до страти. Він виклопотав дозвіл самому позбавити себе життя і, отримавши його, випив бичачої крові і випустив дух. Побачивши мертвого Есона його дружина Полімеда заколола себе, встигнувши перед смертю проклясти Пелія, який на очах вмираючої безжалісно розбив голову її сина Промаха об підлогу палацу.
За Овідієм, Ясон, повернувшись з Походу аргонавтів, звернувся до Медеї з проханням продовжити життя своєму батьку. Чарівниця, розрізавши шию Есона, влила до рани чудодійний, виготовлений нею еліксир, що повернув втрачене життя і молодість. Есон постав перед Пелієм бадьорим і міцним. Медея переконала царя піддати себе тій же процедурі, але не вимовила потрібне закляття, і Пелій помер страшною смертю.

Есон (за грецькою міфологією) — маловідомий поет Коринфа.

Есон (за грецькою міфологією) — невелика річка в Піерії в південній Македонії.

Есон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Феміда — Богиня правосуддя. Греки називали богиню також Теміда, Теміс. Феміда була донькою Бога піднебіння Урану і Геї. Її доньками були Богині долі — Мойри.

Фортуна — Богиня щастя, випадку і вдачі, одне із найбільш шанованих римлянами та італіками божеств.

Харити — доньки Зевса і Океаніди Евріноми, втілювали радісне, добре і вічно молодий початок. Звали Богинь: Аглая («сяюча»), Евфросіна («благомисляча»), Талія («квітуча»), Клета («бажана») і Пейто («переконання»).

Хлориду — Богиня рослинності, донька Персефони, дружина Посейдона.

Хлориду — Богиня квітів, кохана Зевса, мати Карпоса.

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися