Римський Бог Ескулап — Бог лікування

Римський Бог Ескулап — Бог лікування

Ескулап (Ескулапій) (за римською міфологією) — те саме, що і Асклепій: давньоримський Бог лікування, культ якого виник у Римі на початку III ст. до н. е. Коли у 293 г. до н. е. морова виразка поширилася у Римі, звернулись до вказівок Сивилліних книг, які повідомили, що хвороба зникне, якщо до Риму доправлять Бога Ескулапія із Епідаврського святилища.
Після одноденного молебня в Епідавр спорядили посольство за священною змією Бога, яка, за переказами, послідувала за римлянами на їх корабель і, після прибуття до Риму, обрала для свого житла острів Тібр. Цей острів так і залишився присвяченим Богові, в спогад про що при устрої узбережжя острова йому була придана форма корабля, що пливе, прикрашеного спереду статуєю Ескулапа.
У 291 р. тут відбулося освячення храму на честь Ескулапа. Храм і служби, що були при ньому, нагадували собою типові грецькі Асклепії. Як і в Епідаврі, в храмі Ескулапа на Тібрі практикувалося лікування хворих за допомогою інкубації, під час якої вони отримували уві сні необхідні поради. Ті, що одужали присвячували Богові дари і подячні написи.
Разом із Ескулапом в написах вельми часто згадується Богиня, родинна з ним по культу, — Гігієя або Салюс (Здоров’я). Інший храм Ескулапа знаходився в Анції (Лаціум), де, за переказами, змія Ескулапа, при поверненні до Риму посольства спорядженого в 293 р., висадилася на берег і три дні обвивалася довкола високої пальми в гаї Аполлона.
Культ Ескулапа був грецьким. Жерці при храмі були греками. Як і грецькому Асклепію, римському Ескулапові були присвячені з тварин змія, собака і півень. В особі Ескулапа грецьке лікарське мистецтво було офіційно прийняте державою, хоча римляни, що взагалі дивилися на медицину з відразою, негостинно відносилися до грецьких лікарів, що оселялися в Римі. Пізніше, медицина стала спеціальністю греків, серед яких було завжди безліч шарлатанів. Забобони і страждання приводили людей до Ескулапа. Культ цього Бога належав до найпопулярніших і стійкіших.

Римський Бог Ескулап — Бог лікування

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аїд — грецький Бог царства мертвих. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Арес — грецький Бог війни. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Артеміда — грецька Богиня полювання. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися