Ерісіхтон. Міфологія Давньої Греції

Ерісіхтон. Міфологія Давньої Греції

Ерісіхтон (за грецькою міфологією) — син фессалійського царя Тріопа, брат Іфімедії. Охоплений безбожною зухвалістю, Ерісіхтон вирубав священний гай Деметри, незважаючи на попередження Богині, що з’явилася до нього під виглядом жриці. За це посягання на святилище, Богиня родючості Деметра покарала Ерісіхтона відчуттям невгамованого голоду. Міф про Ерісіхтона зберігся в обробці Каллімаха і Овідія. Каллімах фіксує увагу на побутових деталях: мати Ерісіхтона, соромлячись його неприборкного апетиту, під різними приводами відхиляє запрошення на свята до сусідів, тоді як сам Ерісіхтон, знищивши усі запаси їстівного в будинку, пожирає упряжних мулів і корову, бігового коня, коня для війни і домашню кішку, а згодом виканючує їжу у перехожих на дорогах. Овідій, докладно описуючи порубку священного дерева Деметри, розповідає про доньку Ерісіхтона, яку той, користуючись її здатністю приймати різний вигляд, багато разів продавав, а виручені гроші проїдав. Після того, як донька втекла, Ерісіхтон почав поїдати сам себе. Ерісіхтон так і загинув в жахливих муках, з’ївши наполовину своє власне тіло.

Ерісіхтон (за грецькою міфологією) — син Аглаври і Кекропа (Аполлодор).

Ерісіхтон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися