Ерінна. Міфологія Давньої Греції

Ерінна. Міфологія Давньої Греції

Ерінна (у давнину) — знаменита грецька поетеса, родом з одного із Спорадських островів. Про час її життя існує значна розбіжність. Найпоширеніша думка, що Ерінна була сучасницею і подругою великого Сафо і жила приблизно 600 року до нашої ери. У такому разі епітети Ерінни — Лесбійська і Мітіленська — пояснюються її перебуванням у лесбійської подруги. За іншим припущенням, вона жила приблизно 350 року до нашої ери і була сучасницею Демосфена. Деякі вчені передбачають існування двох поетес із цим ім’ям. Третя думка, заснована на повідомленні, що Навкід зробив її статую, відносить її життя приблизно 400 року до нашої ери.
До теперішнього часу дійшло усього лише п’ять віршованих фрагментів, які поза сумнівом належать Ерінні. Найвідоміший її твір — поема «Прядка», що містила 300 гекзаметрів. Збереглися ще три епіграми Ерінни, які могли бути складені не раніше IV століття. Уривки з творів Ерінни надруковані в альманаху «Лірична поезія Давньої Греції», у виданні Берга. Крім того, їй приписують ліричний вірш «До Риму» з п’яти сапфічних строф, у яких славиться Рим як повелитель світу. Дослідники античної історії вважають, цей вірш вигадала не Ерінна, а Мелінна, грецька поетеса з Локр Епізіфірських в Нижній Італії, що жила за часів Пірра або першої пунічної війни.

Ерінна. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.

Діоніс — вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами». Син Зевса і фіванської царівни Семели.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися