Ерікс. Міфологія Давньої Греції

Ерікс. Міфологія Давньої Греції

Ерікс (за грецькою міфологією) — син аргонавта Буту і Афродіти, цар міста Ерікс на Сицилії. За іншою версією, батьком Ерікса був Посейдон (Аполлодор). Коли Геракл переганяє через його царство корів Геріона, бик, що відбився, сховався серед биків Ерікса. Цар, що чванився своєю славою борця викликав Геракла на поєдинок у п’ятиборстві. Геракл виклик прийняв, але за умови, що Ерікс поставить своє царство проти бика, що втік. Вигравши перші чотири змагання, Геракл підняв Ерікса і так вдарив об землю, що той впав як мертвий (Діодор; Павсаній).

Ерікс (у давнину) — назва гори, розташована на північному сході Сицилії, нині відома під назвою Сан Джуліано. На горі було розташовано місто, що мало таке саме ім’я. В околицях Ерікса мешкали еліми — змішана народність з фінікійців і греків. Заснування міста приписують Герою-епоніму Еріксу, який був переможений Гераклом в боротьбі. Він був сином Афродіти і Буту, і збудував на горі прекрасний храм на честь своєї матері, яка з того часу стала зватися Афродітою Еріцинською. За словами Фукидіда, кілька троянців після взяття Іліона пристали до Сицилії, прийняли назву елімів і заснували місто Ерікс. Еней, що прийшов в Ерікс, прикрасив храм Афродіти безліччю дарів. Карфагенянці ідентифікували цю Богиню з Богинею Фінікії Астартою. Цей храм був шанобливий не лише в Сицилії, але й в Італії і Греції. Він довгий час був повен рабинь, яких Сицилія та інші народи присвячували Богині. У 406 році до нашої ери після заснування Риму сіракузці розбили флот Карфагена неподалік від Ерікса. У 397 році до нашої ери місто Ерікс було взято карфагенцями. У 278 році Пірр, цар епірський, відвоював його у карфагенців. Храм на той час був перетворений на руїни, час його руйнування залишився невідомим. При імператорові Тиберії, зруйнований храм Афродіти був відновлений, а згодом знов зруйнований. Зараз на місці міста розташований замок, у якому сучасні археологи знайшли фундамент, що зроблений з великих глиб і нагадує пеласгійські пам’ятники, з кількома гранітними колонами, що належать храму Афродіти.

Ерікс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися