Еріхтоній. Міфологія Давньої Греції

Еріхтоній. Міфологія Давньої Греції

Еріхтоній (за грецькою міфологією) — один із перших аттичних царів, автохтон. Еріхтоній був народжений Богинею землі Геєю від випадково пролитого сім’я Гефеста і мав напівзміїне-напівлюдське тіло. Після народження Гея відмовилася від нього, а Богиня Афіна, якою намагався оволодіти Гефест, пошкодувала потворне дитя і надала йому своє заступництво, заховала в скриньку і віддала на зберігання донькам Кекропа, наказавши ніколи не відкривати самим скриньки. Проте вони, порушили заборону, заглянули в скриньку і прийшли в жах від побаченого там чудовиська. Розгнівана Афіна наслала на них безумство. Еріхтоній був вихований самою Афіною. Змужнівши, він вигнав з Аттики Амфіктіона, що захопив владу, і зацарював в Афінах (Павсаній). Еріхтоній, узявши дружиною Наяду Праксіфею, мав від шлюбу з нею сина Пандіона. На акрополі Еріхтоній спорудив дерев’яну статую Афіни Палладіон. Пандіон поховав батька на священній ділянці храму Афіни (Аполлодор). Традиція приписує Еріхтонію винахід квадриги, за що він після смерті був перетворений на сузір’я Візничого, а також встановлення Панафінеї, прадавнього аттичного свята на честь Афіни. За іншою версією, встановлення Панафінеї приписують Ерехтею.

Еріхтоній (за грецькою міфологією) — цар дарданів, син Дардана, чоловік Астіохи і батько Троса (Аполлодор).

Еріхтоній. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися