Ерігона. Міфологія Давньої Греції

Ерігона. Міфологія Давньої Греції

Ерігона (за грецькою міфологією) — донька Ікарія, кохана Діоніса, від якого вона народила сина Стафіла. Ікарій є епонімом поселення біля Марафону в Аттиці. Навчившись виноробству у Діоніса, Ікарій відніс хутро з вином пастухам, вирішивши їх пригостити. Ті, сп’янівши, вбили Ікарія і заховали його тіло. Ерігона розшукувала батька, і, коли собака Ікарія Майра знайшла його могилу, Ерігона від скорботи і туги позбавила себе життя (Гігін; Аполлодор).

Ерігона (за грецькою міфологією) — донька Егісфа і Клітеместри, сестра Ореста. Орест повернувшись з Фокіди намагався вбити Ерігону разом зі своєю матір’ю і Егісфом, але Артеміда врятувала її і зробила своєю жрицею в Аттиці. Римський письменник Гігін розповідає, що разом із Тіндареєм і Менелаєм Ерігона зажадала судити Ореста і після його виправдання повісилася, вважаючи себе приниженою. Існує версія міфу, за яким Ерігона стала другою після Герміони дружиною Ореста і народила йому сина Пенфіла (Павсаній). За іншою версією, Ерігона стала коханою свого звідного брата Ореста і мала від нього сина Тісамена (Аполлодор).

Ерігона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися