Еріфіла. Міфологія Давньої Греції

Еріфіла. Міфологія Давньої Греції

Еріфіла (за грецькою міфологією) — донька царя Аргоса Тала і Лісімахи, сестра Адраста, дружина царя Амфіарая, що володів даром пророцтва. Еріфіла вважається матір’ю Алкмеона, Амфілоха і Демонасси. Коли Амфіарай відмовився брати участь у поході Семеро вождів проти Фів, передбачаючи згубний результат війни, Полінік, син Едіпа, знаючи за пророцтвом, що допомога Амфіарая необхідна, підкупив Еріфілу намистом, що належало колись Гармонії, і Еріфіла вмовила чоловіка відправитися в похід. Амфіарай зажадав від сина Алкмеона помститися за нього матері, якщо він не повернеться із згубного походу (Аполлодор).
За одним із пізніших варіантів міфу, опісля десяти років, сини загиблих під Фівами, епігони, вирішили помститися за своїх батьків. Дельфійський оракул обіцяв їм перемогу, якщо військо очолить син Амфіарая Алкмеон. Проте у нього не було жодного бажання нападати на Фіви. Ситуація повторювалась і син Полініка Ферсандр підкупив Еріфілу, подарувавши їй чарівний пеплос Гармонії. Еріфіла змусила сина, як і загиблого чоловіка, брати участь в поході епігонів проти Фів і Алкмеон знехотя взяв керування. Після перемоги над Фівами полонений Ферсандр повідав Алкмеону, що саме він підкупив Еріфілу. Розсердившись, Алкмеон відважився на матеревбивство. Він звернувся до оракула і помилково прийняв його відповідь, що Еріфіла заслуговує на смерть, за схвалення Богів. Після повернення додому він вбив свою матір, як віроломну жінку. Перед смертю Еріфіла прокляла сина. Алкмеон після тяжких переслідувань Ериніями і поневірянь знайшов очищення від пролитої крові матері у Бога річки Ахелоя (Гігін). Сини Алкмеона після його загибелі присвятили, за порадою Ахелоя, намисто і пеплос Дельфам (Аполлодор).

Еріфіла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися