Еріда. Міфологія Давньої Греції

Еріда. Міфологія Давньої Греції

Еріда (Еріс) (за грецькою міфологією) — Богиня сварки, персоніфікація розбрату. Еріда знаходиться серед первинних сил космогоній, вона донька Нікти, онучка Хаосу (Гесіод). Хоча Еріда породила голод, скорботу, битви, вбивства, спори, тяжби, беззаконня, вона ж породила працю. Звідси у Гесіода дві Еріди: одна викликає війни і ворожнечу, тому її не люблять люди, інша буває корисна людям, заставляючи їх змагатися в праці. Цю Еріду Зевс помістив між корінням землі, тобто змусив слугувати людям. Еріда вважається матір’ю Лімес. Вона завжди супроводжувала Ареса на полі битви, насолоджуючись стогонами поранених.
Гомер розповідає, що коли останні Боги вже покидали битву, Еріда залишалася одна на місці битви і насолоджувалася горем людей. Не запрошена на весілля царя лапіфів Піріфоя з Гіпподамією, Еріда спровокувала бійку між Кентаврами і лапіфами, що стало початком тривалої ворожнечі між ними. Вона ж стала причиною згубного суперництва Афродіти, Афіни і Гери, кинувши на весіллі Пелея і Фетіди яблуко розбрату з написом «Прекрасній», що призвело до Троянської війни. У римській міфології їй відповідає Діскордія.

Еріда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися