Ергін. Міфологія Давньої Греції

Ергін. Міфологія Давньої Греції

Ергін (за грецькою міфологією) — цар Орхомена в Беотії, син Клімена, вбитого Перієром. Виконуючи передсмертну волю батька, Ергін виступив проти фіванців і розбив їх наголову. За умовами договору, Фіви протягом двадцяти років повинні були платити щорічну данину у вигляді ста голів худоби. Повертаючись із полювання на Кіферонського лева, юний Геракл зустрів глашатаїв Ергіна, що йшли за фіванською данню. Коли хлопець запитав про їх справу, вони зарозуміло відповіли, що йдуть ще раз нагадати фіванцям, як милосердно поступив Ергин, не відрубавши вуха, ніс і руки усім мешканцям міста. Обурений такою відповіддю, Геракл відрубав їм самим носи, вуха і руки і велів віднести Ергіну замість данини. Ергін зажадав, аби фіванський правитель Креонт видав бунтівника і той хотів скоритися. Тим часом Геракл вмовив своїх юних товаришів боротися за свободу.
Коли Ергін виступив проти Фів, Геракл, влаштувавши засідку у вузькому проході, вбив царя і велику кількість його воєначальників. Згодом він несподівано напав на Орхомен, зламав ворота, розграбував палац і змусив мешканців міста платити подвійну данину Фівам (Діодор; Аполлодор). За іншою версією, Ергін не загинув, а вимушений був укласти з Фівами мир. Данина фіванцям виявилася для нього настільки важкою, що він збіднів і до самої старості не мав спадкоємця. Дельфійський оракул порадив йому поставити на свій плуг новий накінечник. Ергін взяв собі молоду дружину, яка народила йому синів Агамеда і Трофонія (Павсаній).

Ергін (за грецькою міфологією) — один із аргонавтів, син Посейдона, прибулого до Ясону з Мілета і який став після Тіфія новим керманичем корабля «Арго» (Гігін; Аполоній Родоський).

Ергін. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися