Ерехтей. Міфологія Давньої Греції

Ерехтей. Міфологія Давньої Греції

Ерехтей (за грецькою міфологією) — аттичний Герой, сьомий цар Афін, син Пандіона і Наяди Зевксіппи, онук Еріхтонія, брат Буту (Аполлодор). За Гомером, Ерехтей був сином Богині землі Геї, вихований Афіною у її храмі. Вважається, що Ерехтей ввів Панафінеї і прищепив в Аттиці культуру пшениці. Мав багато доньок від Праксіфеї. За іншим відданням, Ерехтей був царем Аттики, який у боротьбі з фракійцем Евмолпом, що вторгся на його землю з Елевсіна, приніс у жертву Богині Афіні, за порадою оракула, свою молодшу доньку Хтонію, яка, не вагаючись, зійшла на жертовний вівтар. Після цього жертвопринесення Ерехтей переміг і вбив Евмолпа. Проте після перемоги, інші доньки Ерехтея скінчили життя самогубством, а сам він був убитий Посейдоном, батьком Евмолпа. За іншою версією, інші доньки царя теж принесли себе в жертву (Гігін; Лікург). Ерехтей вважається батьком Кекропа, Метіона, Орнея, Пандори, Прокріди, Креуси, Хтонії і Орітії. Також синами Ерехтея деякі старогрецькі автори вважають Евпалама і Феспія. На пам’ятниках античного мистецтва, що збереглися, знаходиться зображення передачі Геєю немовля Ерехтея Богині Афіні.

Ерехтей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися