Ереб. Міфологія Давньої Греції

Ереб. Міфологія Давньої Греції

Ереб (Еребус) (за грецькою міфологією) — персоніфікація мороку. За Гесіодом, Ереб, Нікта, Ерот і Мойри були породжені Хаосом. Ереб був братом і чоловіком Нікти. Вступивши в союз один з одним вони породили божу небесну субстанцію Ефір і Богиню світлого дня Гемеру (Гесіод). Післягомерівські оповіді повідомляють, що сином Ереба і Нікти був також перевізник душ померлих до Аїда — Харон. Гігін називає їх донькою Німфу Стікс, божество однойменної річки в Аїді. За Акусилаєм, з Ереба виник Ерос.

Ереб. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися