Епітафія. Міфологія Давньої Греції

Епітафія. Міфологія Давньої Греції

Епітафія — надгробний напис. Поява епітафії відноситься до старовини і деякими істориками пов’язується з велінням царя Аркадії Епіта відзначати життєвий шлях померлих. У давній Греції епітафії стали писати у віршах, що пізніше увійшло до звичаю і у римлян (прадавня велика епітафія в латинських віршах — Сципіона Барбата, консула 298 років до нашої ери). Звичай складати епітафії з вказівкою хоча би дат життя небіжчиків зберігається в даний час у всіх культурних народів. Епітафії інколи є коштовним посібником для історії, даючи точні дані про час життя тих або інших осіб. Тому збірки епітафій мають значення, навіть якщо складені для часів до нас достатньо близьких.

Епітафія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися