Епіт. Міфологія Давньої Греції

Епіт. Міфологія Давньої Греції

Епіт (за грецькою міфологією) — аркадський цар, син Гіппофоя, батько Кіпсела. Епіт наважився увійти до святилища Посейдона в Мантінеї, що було заборонене людям. Посейдон жорстоко покарав Епіта — аркадський цар осліпнув і незабаром помер (Павсаній).

Епіт (за грецькою міфологією) — цар міста Елатея в Аркадії, син лапіфа Елата. Німфа Пітана віддала йому на піклування свою доньку Евадну. Епіт загинув на полюванні від укусу змії і був похований на місці своєї загибелі (Гомер, «Іліада»).

Епіт (за грецькою міфологією) — молодший син царя Мессенії, одного із Гераклідів Кресфонта і Меропи, доньки Кіпсела. Правнук аркадського царя Епіта, який порушив заборону Посейдона. Кресфонт був убитий разом зі своїми старшими синами, а Епіт відданий матір’ю (насильно взятою у дружини узурпатором Поліфонтом) на виховання дідові Кіпселу. Коли Епіт виріс, він таємно повернувся в Мессенію, вбив Поліфонта і повернув собі батьківський трон. Епіт так мудро правив країною, що його нащадків стали називати не Гераклідамі, а Епітідамі (Аполлодор; Павсаній).

Епіт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися