Епіметей. Міфологія Давньої Греції

Епіметей. Міфологія Давньої Греції

Епіметей (за грецькою міфологією) — один із чотирьох синів Титана Япета і Океаніди Клімени, брат Прометея, Атланта і Менетія (Гесіод). У класичній традиції Епіметей є міфологічною фігурою, тісно пов’язаною з переказами про Прометея і Пандору. Як вказує само ім’я, Епіметей (в перекладі з грецької мови «той, що думає після», тобто «міцний заднім розумом») є протилежністю своєму братові Прометеєві, відрізняючись повільністю міркування і здатністю постійно робити помилки.
Обдуривши при жертвопринесенні Зевса, Прометей дав пораду Епіметею не приймати від Зевса жодних дарів, із боязні помсти з боку Олімпійця. Але Епіметей не слухав брата і прийняв від Гермеса послану Зевсом Пандору, яка принесла на землю всі нещастя (Гесіод). Від шлюбу Епіметея з Пандорою народилася Пірра, яка згодом стала дружиною сина Прометея Девкаліона.

Епіметей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися