Епіменід. Міфологія Давньої Греції

Епіменід. Міфологія Давньої Греції

Епіменід (у давнину) — знаменитий жрець. Епіменід народився в VII столітті до нашої ери в місті Фесті на острові Крит, згодом мешкав на Кноссі. У старогрецьких оповідях Епіменід зображується віщуном і улюбленцем Богів. За словами Арістотеля, він не передбачав майбутнього, але пояснював минуле. Повідомлялося про особливе вчення космогонії Епіменіда. Коли афіняни після повстання Кілона мали намір очиститися від Кілонова прокльону, вони в 596 році до нашої ери запросили Епіменіда для приношення очисних жертв. Епіменід зробив жертвопринесення і у винагороду взяв лише гілку з маслини, присвяченій Богині Афіні.
За пізнішим відданням, Епіменід заснув хлопцем в зачарованій печері і прокинувся лише через п’ятдесят сім років. Цей міф мав основою вигадування Іоганна Вольфганга Гете «Пробудження Епіменіда». Історично відомий Епіменід помер в похилій старості на Криті, нібито у віці більше ста п’ятдесяти років. Епіменіду приписується вірш про брехливість критян, що наводиться відвіку в логіках, з причини походження Криту самого Епіменіда, в приклад замкнутого логічного круга. Цей вірш цитований у апостола Павла в посланні до Тіта. Не дивлячись на це, деякі вчені заперечували існування Епіменіда.

Епіменід. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися