Епігони. Міфологія Давньої Греції

Епігони. Міфологія Давньої Греції

Епігони (за грецькою міфологією) — сини Героїв, що брали участь у відомому поході Семеро вождів проти Фів. Вони через десять років після невдалого походу їх батьків створили нову війну. Це були: Алкмеон (син Амфіарая), Егіалей (син Адраста), Діомед (син Тідея), Промах (син Парфенопея), Сфенел (син Капанея), Ферсандр (син Полініка) і Евріал (син Мекістея). На відміну від походу Семеро вождів проти Фів, похід епігонів почався при сприятливих ознаках, що свідчили на готовність Богів допомагати епігонам. У відповідь на це, епігони обіцяють присвятити у Дельфах кращу частину захопленого видобутку. За вказівкою Дельфійського оракула, головне командування дісталося Алкмеону, який підступив до міста з великим військом аргівян. Фівянцями командував син Етеокла Лаодамант. Якщо у поході Семеро вождів проти Фів в живих залишився лише Адраст, то в поході епігонів загинув лише Егіалей, якого вбив Лаодамант, син Етеокла. Його, у свою чергу, вбив Алкмеон. Після цього, фіванці за порадою Тіресія, послали до аргівян вісника для перемов для примирення, а самі під прикриттям ночі покинули місто. Виявивши це, епігони розорили місто і відправили у Дельфи захоплену ними доньку Тіресія Манто з частиною видобутку (Аполлодор). Після цього аргівянці повернулися додому. Про подальшу долю мешканців Фів існують різні версії: за однією — вони облаштувалися у Фессалії, за другою — в Іллірії, за третьою — частина їх повернулася до Фів і визнала царем Ферсандра (Павсаній). Поетична обробка оповіді про війну епігонів була дана в кіклічной поемі «Епігони» і в декількох грецьких драмах. У Дельфійському храмі стояли статуї епігонів.

Епігони (у давнину) — сини так званих діадохів, тобто спадкоємців Александра Великого. Правління їх приурочується приблизно до 280—217 років до нашої ери і створює цілу епоху в грецькій історії.

Епігони. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися