Епідавр. Міфологія Давньої Греції

Епідавр. Міфологія Давньої Греції

Епідавр (у давнину) — місто південної Греції, у Саронічеської затоки, на невеликому скелястому півострові, що з’єднувався за допомогою перешийка з вузькою родючою береговою смугою, і з трьох сторін оточена горами. Прадавнє населення Епідавра, за переказами, складалося з карійців, до яких згодом приєдналися іонійці, що прийшли з Афінського тетраполя, і флегійці з Фессалії, що занесли в південну Грецію культ Асклепія. З часом мешканці Епідавра підкорялися сильному доричному впливу з боку Аргоса, і місто стало вважатися доричним. Епідавр був вірним союзником Спарти у пелопонесскій і фіванській війнах. Особливою популярністю Епідавр користувався завдяки культу Асклепія. Храм і мармурове зображення цього Бога знаходилися в декількох верстах від міста, в живописній, оточеній горами, рівнині. Ця місцевість була кращим грецьким курортом; сюди з’їжджалися зі всієї Греції хворі і старі, для зміцнення здоров’я і сил. Тут же знаходилися місця для гімнастичних ігор і драматичних вистав, що влаштовувалися як розваги для одужуючих. Римський імператор Антонін особливо піклувався про розширення і підтримку цього курорту. Напроти міста, на косі, стояв храм Гери.

Епідавр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.